همه چیز در مورد بروزرسانی ها در وردپرس

همه چیز در مورد بروزرسانی ها در وردپرس

اگه شما هم مثل خیلی از دوستان دیگر تازه با وردپرس دوست داشتنی آشنا شدید این مقاله می تواند کمک بسیار زیادی به شما تازه واردان دنیای وردپرس کند. در هر سیستمی بروزرسانی جز مهم ترین بخش های آن سیستم خواهد بود. اما چرا؟ خوب جواب این سوال بدیهی است هیچ سیستمی در جهان کامل و بدون نقص نخواهد بود(سیستم های ساخته شده به دست بشر!). از این رو بخش بروزرسانی ها در هر سیستمی به مهمترین بخش تبدیل شده است به طوری که اگر سیستم را بروز نگه ندارید باید شاهد مشکلات امنیتی و ناسازگاری در بخش های آن باشید.

بروزرسانی ها در وردپرس

اگر شما تاحالا از طریق پیشخوان خود وارد قسمت بروزرسانی ها شده باشید مشاهده کردید که بروزرسانی ها در وردپرس به چند دسته کلی تقسیم می شود که هر کدام از این دسته ها را در زیر بررسی می کنیم.

نکته: در صورتی که نتوانسید وردپرس خود را به صورت خودکار بروز کنید می توانید با دیدن این آموزش به صورت دستی این کار را انجام دهید.

بروزرسانی هسته وردپرس

در صورتی که نگارش جدیدی از وردپرس به صورت جامع انتشار یابد باید شاهد مشاهده این بروزرسانی باشید و آن را به آسانی با کلیک بر روی بروزرسانی بروز کنید و از امکانات جدید وردپرس نهایت استفاده را ببرید. معمولا وقتی این بروزرسانی انتشار پیدا می کند باید شاهد تغییرات بزرگی در وردپرس باشیم و نصب این بروزرسانی در صورتی ک باعث تداخل با قالب و افزونه های فعال فعلی نشود شدیدا توصیه می شود اما بعضی وقتا مقداری زمان می برد تا افزونه ها و قالب ها خودشان را با بروزرسانی سازگار با نسخه جدید کنند. در اینجا توصیه من این است که قبل از نصب بروزرسانی حتما از کل سایت خود فایل پشتیبانی تهییه کنید تا در صورتی که سایتتان با مشکلی مواجه شد بتوانید به ساده ترین شکل ممکن فایل پشتیبان را برگردانید.

بروزرسانی های امنیتی و کوچک در وردپرس

این بروزرسانی ها که بروز کردن آن ها به شدت مهم می باشد معمولا به صورت خودکار نصب می شوند چرا میگم معمولا چون ممکن است توسط شما با تغییر فایل config نصب خودکار این بروزرسانی ها را غیر فعال کرده باشید. تحت هر شرایطی نصب این بروزرسانی ها توصیه می شود اما مانند مورد قبل قبل از نصب بروزرسانی حتما از سایت خودتان فایل پشتیبان تهییه کنید. این بروزرسانی ها معمولا شامل باگ های رفع شده می باشد.

بروزرسانی پوسته

یکی از دلایلی که باعث می شود برای پوسته های سایت شما نسخه جدیدی ساخته شود سازگار کردن پوسته با نسخه جدید وردپرس می باشد. اما این دلیل کلی نمی باشد و خیلی از مواقع مشکلات پوسته ها و همچنین اضافه شدن بخش های جدید باعث ایجاد این بروزرسانی ها شود. به صورت کلی انجام این بروزرسانی ها هم توصیه می شود.

بروزرسانی پلاگین

مانند مورد قبل پلاگین ها نیز برای سازگاری خودشان با نسخه جدید و همچنین افزودن امکانات جدید بروزرسانی برای آن ها ایجاد می شود.

 

کلام آخر 

بروزرسانی ها همینطور که در بخش اول این مقاله نیز گفته شده است جز مهمترین بخش ها در هر سیستمی می باشد و وردپرس نیز از این قاعده مستثنی نیست و بروزکردن تمامی قسمت های وردپرس یکی از کار های بسیار ضروری می باشد. انجام ندادن این بروزرسانی ها سبس به خطر افتادن امنیت سایت خواهد شد.

ممنون که تا پایان این مقاله همراه من بودید. سوالی داشتید در فرم نظرات همین صفحه بفرستید.

محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

دیدگاه ها
  • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

    محبوب ترین برنامه های این ماه

    برترین مقالات این ماه

    متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد