بازگرداندن ویرایشگر کلاسیک وردپرس

برگرداندن ویرایشگر کلاسیک وردپرس

اوایل پارسال بود که خبر حذف شدن ویرایشگر کلاسیک در نسخه جدید وردپرس که قرار بود به‌زودی معرفی شود، پیچید تا این که بعد ازمدتی وردپرس جایگزین ویرایشگر کلاسیک را تحت عنوان گوتبنرگ در قالب یک افزونه قابل نصب در نسخه ۴ وردپرس ارائه کرد. همراه با گوتنبرگ افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس نیز معرفی شد تا برای کسانی که به هر دلیل در نسخه جدید وردپرس نتوانستند با گوتنبرگ کار کنند همچنان بتوانند با ویرایشگر کلاسیک به کار وبسایت خود ادامه دهند.

لازم به ذکر است که تیم وردپرس پشتیبانی از این افزونه را تا ۲۰۲۲ حداقل و تا وقتی که نیاز باشد انجام می‌دهد. اما در آخر دیر یا زود باید به گوتنبرگ کوچ کرد.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است در گوتنبرگ با آن مواجه شوید، نبود زمینه‌های دلخواه در آن می‌باشد. زمینه‌های دلخواه به صورت کلی از گوتنبرگ حذف شده است. بیشتر سایت‌ها این موضوع را ضعف گوتنبرگ دانسته‌اند اما باید بدانید گوتنبرگ تنها یک ادیتور ساده نیست و در واقع یک صفحه ساز سبک می‌باشد که در اول راه خود هست. در صفحه ساز جایی برای زمینه‌های دلخواه وجود ندارد چون واقعاً به آن نیاز نیست اگر به دیتاهای اضافه نیاز دارید باید به تولید بلاک‌های اختصاصی بپردازید و هدف این کار ساده شدن فرایندها هست.

برای افرادی که تخصصی در زمینه php ندارند ساخت بلاک کاریست سخت اما به احتمال زیاد ابزارهایی به وجود می‌آیند برای ساخت بلاک‌ها. با همه‌ی این صحبت‌ها شما به سادگی می‌توانید با نصب یک افزونه زمینه‌های دلخواه را به گوتنبرگ اضافه کنید. اسم این افزونه Gutenberg Custom Fields می‌باشد که می‌توانید آن را از مخزن دریافت کنید.

افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس

ویرایشگر کلاسیک وردپرس

افزونه ویرایشگر کلاسیک در مخزن با ۴ میلیون نصب فعال و کسب امتیاز ۵ یکی از برترین‌های مخزن می‌باشد که شما می‌توانید از لینک پایان این مقاله آن را دریافت کنید.

راستی وقتی افزونه را نصب کنید وردپرس شما دارای دو ویرایشگر می‌باشد که می‌توانید از قسمت تنظیمات وردپرس سپس نوشتن یکی از آن‌ها را فعال کنید و یا انتخاب استفاده را به کاربران بدهید به عبارت بهتر هر دو فعال باشند و کاربر انتخاب کند که با کدام کار کند.

کلام آخر

نظر شما در مورد ویرایشگر جدید وردپری یا گوتنبرگ چیست؟ به نظر شما جایگزین خوبی برای ویرایشگر قدیمی می‌باشد؟ یا در آینده می‌تواند جایگزین خوبی باشد؟ نظر خود را در دیدگاه ها با دیگران به اشتراک بگزارید.

ممنون از این که تا پایان این مقاله نیز همراه من بودید در صورتی که در رابطه با این مقاله مشکلی دارید می‌توانید در دیدگاه‌ها همین مقاله مطرح کنید تا با کمک هم آن را حل کنیم.

محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

پیشنهاد می کنیم

دیدگاه ها
 • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

  علی ID:57

  عالی بود ممنونم

   محمد خراسانی مدیریت ID:58

   با سلام لطفا از این به بعد قوانین دیدگاه را مطالعه بفرمایید تا ایمیل و ای پی شما وارد لیست اسپم نشود با تشکر
   قوانین

محبوب ترین برنامه های این ماه

برترین مقالات این ماه

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد