مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

آموزش وردپرس از ابتدا محمد خراسانی بدون نظر 15 آبان 1397 165 بازدید

مدیریت دیدگاه ها در وردپرسدیدگاه ها یکی از مهم ترین بخش ها برای تعامل کاربران یا یکدیگر و همچنین دریافت بازخورد ها نسبت به نوشته می باشد. در وردپرس نیز دیدگاه ها یکی دیگر از بخش های قدرتمند آن می باشد. در این مقاله قرار است این بخش را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم.

راستی شما می توانید سری آموزش های وردپرس را در آموزش وردپرس دنبال کنید.

وردپرس به لطف متن باز بودن خود ، دست طراحات وب را باز گذاشته است تا راحت این بخش را توسعه دهند.

قبل از این که وارد این بخش مهیج! بشویم، بریم تا به تنظیمات دیدگاه ها بپردازیم.

مدیریت دیدگاه ها

دیدگاه ها در وردپرس

بعد از این که به پیشخوان خود وارد شدید، در بخش تنظیمات از منو کناری وارد گفت و گو می شویم (۱). در این بخش به تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس می پردازیم.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

در اولین بخش از تنظیمات دیدگاه ها گزینه های پیش فرض نوشته قرار دارد که درون آن مواردی وجود دارد. مورد اول آن اگر فعال باشد وبسایت هایی که لینک آن ها در نوشته شما وجود داشته باشد ، وردپرس شما سعی می کند آن وبسایت را از این موضوع مطلع کند (۱). توصیه میکنم این مورد را به هیچ وجه فعال نکنید!! زیرا وقتی این کار را انجام می دهید ، اگر نوشته ای از سایت خودتان را به نوشته جدید لینک کنید از طریق دیدگاه ها، دیدگاه های بی معنی ای ثبت می شود. پس اگر در دیدگاه های خود ، دیدگاه هایی را مشاهده می کنید که به نوشته های سایت خود ارتباط دارند، با غیر فعال کردن این گزینه و همچنین گزینه بعدی می توانید جلوی این دیدگاه ها را بگیرید. مورد دوم دقیقا طرف مقابل مورد اول می باشد!!. اگر مورد سوم فعال نباشد امکان ارسال دیدگاه در سایت شما به صورت کلی غیر فعال می شود، پس این مورد را با توجه به نیاز های خود فعال یا غیر فعال کنید (بعضی از سایت ها نیازی به تعامل با کاربران ندارند).

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

دیگر بخشی که در تنظیمات مربوط به دیدگاه ها مشاهده می کنید، دیگر تنظیمات دیدگاه ها می باشد. در این بخش شما می توانید اطلاعات دریافتی از نویسنده را اجباری کنید و یا ارسال دیدگاه را به کاربران وارد شده محدود کنید، ارسال دیدگاه را تا مدت زمان مشخص پس از ارسال نوشته فعال نگه دارید و یا دیگر تنظیمات برای بهتر کردن ظاهر دیدگاه های سایت شما.

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

در ادامه به تنظیمات اطلاع رسانی مدیریت و تایید دیدگاه ها می پردازیم. در قسمت اول در صورتی که تیک مورد اول فعال باشد ، وقتی کسی دیدگاهی در سایت ثبت کند برای مدیریت پیامی به ایمیل آن ارسال می شود(در صورتی که روزانه تعداد دیدگاه زیادی در سایت شما ثبت می شود این مورد می تواند شما را آزار دهد). در مورد دوم در صورتی که دیدگاهی ثبت و نیاز به بازبینی شما داشته باشد، ایمیل برای شما ارسال می شود. در بخش بعدی در صورتی که مورد اول فعال باشد هر دیدگاهی جز دیدگاه مدیریت ، ویرایشگر و … (جز دیدگاه کاربران عادی) در سایت ثبت شود باید توسط نویسنده نوشته تایید شود تا در سایت نمایش داده شود (فعال کردن این گزینه نیز توصیه می شود زیرا از اسپم می توان جلوگیری کرد). مورد بعدی اگر فعال باشد، در صورتی که کاربر یک دیدگاه تایید شده با ایمیل خود در سایت شما داشته باشد دیدگاه او بدون تایید نیز پذیرفته می شود.

تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس

در قسمت بررسی دیدگاه ها ، می توانید تنظیماتی را اعمال کنید تا در صورتی که دیدگاه هایی شامل این تنظیمات شد منتظر تایید شما برای نمایش دیدگاه باشد. در قسمت اول تعداد لینک هایی که در دیدگاه وجود دارد را تعیین می کنید در صورتی که بیشتر از عدد نوشته شده لینک در دیدگاه وجود داشته باشد دیدگاه نیاز به تایید شما برای نمایش دارد. در کادر پایین می توانید کلماتی را وارد کنید تا در صورتی که آن کلمات در متن دیدگاه وجود داشت دیدگاه منتظر تایید شما بماند.

در قسمت سیاه نامه دیدگاه ها توصیه می کنم چیزی وارد نکنید و به جای آن از افزونه akismet برای جلوگیری از هرزنامه ها یا جفنگ ها (spam) جلوگیری کنید.

در بخش بعدی نیز می توانید به تنظیمات آواتار دیدگاه ها بپردازید.

بررسی دیدگاه ها

مدیریت دیدگاه های وردپرس

خوب بعد از این که تنظیمات مربوط به دیدگاه ها را انجام دادیم می رسیم به بررسی دیدگاه ها. در ابتدا از منو کناری وارد بخش دیدگاه ها شوید (۱). در این صفحه تمامی دیدگاه های سایت شما موجود است که در ادامه به بررسی این بخش می پردازیم.

بررسی دیدگاه ها در وردپرس

درست مانند دیگر بخش های وردپرس ، دیدگاه ها نیز دارای تب هایی می باشد. در بخش همه شما تمامی دیدگاه های سایت خود از جمله تایید شده و در انتظار تایید را مشاهده می کنید. در بخش بعدی یعنی در انتظار تایید دیدگاه هایی که نیاز به تایید شما برای نمایش دارد نمایش داده می شود. در بخش تایید شده ، دیدگاه هایی که تایید شده اند به نمایش در می آید و در بخش جفنگ (spam)، دیدگاه هایی که هرزنامه تشخیص داده شوند در این بخش به نمایش در می آیند. در بخش آخر یعنی زباله دان ، دیدگاه هایی که از سایت پاک شده است در این بخش وجود دارند. اگر دیدگاهی را از بخش زباله دان پاک کنید دیگر قابل بازگشت نیست.

در کنار نام این تب ها عددی مشاهده می کنید که این عدد تعداد دیدگاه ها در آن دسته را مشخص می کند.

روبرو این تب ها جستجو را مشاهده می کنید که می توانید با استفاده از آن دیدگاهی را برحسب نام فرسنده ، ایمیل و حتی آی پی پیدا کنید.

صافی دیدگاه ها در وردپرس

درست زیر تب های دسته بندی دیدگاه ها دو باکس مشاهده می کنید که برای سایت هایی که تعداد دیدگاه زیادی دارند بسیار کاربردی است. به گونه ای که: در باکس اول می توانید کار های دسته جمعی را انجام دهید، مانند نپذیرفتن ، پذیرفتن ، جفنگ و انتقال به زباله دان را انجام دهید. کار با این بخش اینگونه می باشد که شما ابتدا دیدگاه هایی که می خواهید به صورت دسته جمعی اقدامی روی آن ها انجام دهید را انتخاب می کنید سپس از باکس گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و در آخر بر روی اجرا کلیک می کنید.

درست روبروی باکس کارهای دسته جمعی ، صافی را مشاهده می کنید که در آن می توانید دیدگاه هارا از بازتاب ها جدا کنید. بازتاب ها (پینگ ها) دیدگاه هایی می باشد که دیگر سایت ها سعی در اطلاع رسانی استفاده از مطالب شما در سایت خود می کنند.

بررسی دیدگاه ها در وردپرس

در بخش اول درست همان طور که در تصویر نیز مشخص است (۱) اطلاعات نویسنده دیدگاه نمایش داده می شود که این اطلاعات شامل نام ، آدرس سایت ، ایمیل ، آی پی فرسنده می باشد. در بخش بعدی متن دیدگاه وجود دارد (۲). در بخش سوم جایی که در آن دیدگاه ارسال شده است مشخص می شود . درست فهمیدید نگفتم نوشته گفتم مکانی که در آن دیدگاه فرستاده شده است، زیرا در برگه ها نیز امکان ارسال دیدگاه وجود دارد اما به صورت پیشفرض غیر فعال می باشد. در بخش چهارم نیز تاریخ ارسال این دیدگاه مشخص می شود.

بررسی دیدگاه ها در وردپرس

وقتی که موس خود را بر روی دیدگاهی می برید، گزینه هایی درست مانند تصویر بالا مشاهده خواهید کرد. چون دیدگاهی که در تصویر بالا انتخاب شده است تایید شده است، گزینه نپذیرفتن فعال است اما اگر دیدگاه تایید نشده بود گزینه پذیرفتن فعال می شد. گزینه بعد پاسخ می باشد که با کلیک بر روی آن پنجره ای زیر دیدگاه باز می شود و شما می توانید پاسخ آن دیدگاه را بدهید. با استفاده از ویرایش سریع می توانید به ویرایش دیدگاه فرستاده شده بپردازید تا کلمات رکیک و یا زشت را در صورت وجود داشتن پاک و یا سانسور کنید. قسمت ویرایش را در ادامه به صورت کامل توضیح می دهیم. با کلیک بر روی جفنگ این دیدگاه به جفنگ ها منتقل می شود و در آخر با کلیک بر روی انتقال به زباله دان این دیدگاه از سایت شما پاک می شود اما می توانید دوباره آن را برگردانید. توصیه می کنم زباله دان را در بازه های زمانی مشخص خالی کنید تا دیتابیس سایت شما سنگین نشود.

ویرایش دیدگاه

ویرایش دیدگاه ها در وردپرس

شما می توانید به صورت جامع به ویرایش دیدگاه هایی که در سایت شما ارسال شده اند بپردازید. در بخش اول می توانید اطلاعات نویسنده دیدگاه را ویرایش کنید. در بخش دوم می توانید متن دیدگاه را ویرایش کنید و در بخش آخر می توانید وضعیت دیدگاه را تغییر دهید. تنها تفاوت ویرایش و ویرایش سریع در تغییر وضعیت دیدگاه می باشد.

 

امیدوارم توانسته باشم تمامی موارد را به صورت کامل توضیح داده باشم. اگر در جایی از مقاله به مشکل برخوردید می توانید در دیدگاه های همین مقاله مشکل خود را مطرح کنید تا با کمک هم حلش کنیم.

 

 

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس
0 0
محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

مقالات پیشنهادی
دیدگاه شما در رابطه با این مقاله چیست!؟

ارسال دیدگاه

  • ایمیل شما هیچگاه توسط کمیابی ها فاش نمی شود.
  • لطفا از پرسش تکراری خودداری کنید.
  • برای پشتیبانی محصولات و دریافت بهترین نتیجه از بخش تیکت استفاده کنید.
  • میانگین زمان پاسخ دهی به دیدگاه ها، حدود 1 ساعت می باشد.
  • ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.