اولین ورود به وردپرس (پیشخوان وردپرس)

آموزش وردپرس از ابتدا محمد خراسانی بدون نظر 9 شهریور 1397 302 بازدید

پیشخوان وردپرساگه به عنوان فردی که برای اولین بار است وردپرس را نصب می کنید، با ورود به سایت خود (پیشخوان وردپرس) با دنیایی جدید آشنا می شوید. (خلاصه داستان اکثر فیلم های تخیلی:D)

پیشخوان وردپرس مکانی است که آمار کلی وبسایت را در اختیار مدیریت قرار می دهد. به احتمال زیاد الان خیلی از شما ها فکر می کنید منظورم از آمار، آمار بازدید سایت هست که باید بگم کاملا اشتباه فکر کردید:| منظورم از آمار تعداد پست ها و تعداد برگه های سایت و همچنین تعداد نظرات و آخرین نظرات ثبت شده در سایت می باشد و کلی قسمت دیگه که جلوتر توضیح میدم. تا آخر این مقاله همراه من باشید.

پیشخوان وردپرس

قبل از هر توضیحی تصویر زیر را مشاهده کنید.

پیشخوان وردپرس

قراره برای هر قسمتی که در این صفحه می بینید توضیح بدم:D با اجازه شما این مقاله را به سه قسمت نوار بالا ، منو سمت راست و باکس های اصلی تقسیم کنم.

نوار مدیریت وردپرس

از سمت راست شما اول ایکون وردپرس را مشاهده می کنید که با بردن موس بر روی آن چندین گزینه برای شما می آید که درنتیجه کلیک بر روی آن ها به قسمت های مختلف سایت سازنده وردپرس (وردپرس) می روید. تقریبا کسی از این قسمت استفاده نمی کنه. اگه شما موس خود را مقداری به سمت چپ ببرید اسم سایت خود را مشاهده می کنید. جالبه نه:| عجب نویسنده مسخره ای:D در صورتی که سایت شما فروشگاه هم داشته باشه با بردن موس بر روی اسم سایت دو قسمت برای شما ظاهر می شود. نمایش سایت و نمایش فروشگاه.

اگر باز هم موس خود را به سمت چپ ببرید با تعداد نظرات تایید نشده سایت خود روبرو خواهید شد. به سادگی می توانید با کلیک بر روی عدد ظاهر شده به بخش نظرات رفته و به نظرات پاسخ دهید.

قسمت بعد +تازه  ها می باشد که با بردن موس بر روی آن می توانید هر چیزی که قابلیت ایجاد شدن داشته باشد را بسازید. شاید جملم یکم گنگ باشه منظورم مثل ایجاد نوشته جدید ، ایجاد برگه ، ایجاد کاربر جدید و… است.

اگر در نوار مدیریتی خود مقادیر بیشتری می بینید به دلیل نصب افزونه در سایت خود می باشد.

خوب بریم سمت چپ این نوار اگر بر روی <<سلام نام شما یا نام کاربری شما>> کلیک کنید مستقیم به صفحه ویرایش حساب کاربری منتقل می شوید. اما اگر موس خود را بر روی آن ببرید شاهد ۴ قسمت خواهید بود. نام نمایشی شما (با کلیک بر روی آن به صفحه ویرایش پروفایل خود می روید) ، نام کاربری ، ویرایش شناسنامه ی من (همان ویرایش پروفایل:D) و گزینه آخر خارج شدن از اکانت خود.

من تا الان به چند مورد برخورد کردم که از من پرسیدن وقتی وارد اکانت مدیریتی خود می شویم نوار مدیریتی به نمایش در می آید. آیا فقط ما مشاهده می کنیم یا همه می توانند آن را ببیند؟  قطعا خیر پس نوار مدیریتی فقط برای شما با امکانات کامل به نمایش در می آید. بهتر بگم نوار مدیریتی حتی برای کاربرای ساده سایت شما هم به نمایش در می آید. اما مثلا برای اعضای سایت فقط دسترسی به ویرایش پروفایل خود را دارند. به زودی مقاله ای برای حدف این نوار در سایت منتشر می کنم.

منو سمت راست

در این جا شما می توانید وارد بخش های مختلف مدیریتی سایت خود شوید. به عبارت بهتر مثلا برای هر چیزی که مربوط به مطلب یا مقاله، در قسمت نوشته ها قرار دارد. به این دلیل که قرار است هر قسمت از این منو را مفصل و در قالب مقاله در سایت منتشر کنم فعلا از این منو فقط قسمت اول پیشخوان در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

در قسمت پیشخوان شما دو قسمت خانه و بروزرسانی ها را مشاهده می کنید. در ادامه قسمت خانه را توضیح می دهیم و قسمت بروزرسانی ها را شما می توانید در مقاله روبرو به صورت کامل بیاموزید. (همه چیز در مورد بروزرسانی ها در وردپرس)

باکس های پیشخوان وردپرس

قبل از هر کاری زیر نوار بالا سمت چپ شما دو دکمه می بینید یکی به نام تنظیمات صفحه و دیگری به عنوان راهنما. اگر برو روی راهنما کلیک کنید منویی برای شما باز می شود که در هر قسمت توضیحاتی نوشته است. مطالعه موارد این راهنما بد نیست تقریبا همه موارد آن را ما توضیح داده ایم. حال بر روی تنظیمات صفحه کلیک کنید این بار صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید باکس هایی که می خواهید در پیشخوان وردپرس شما فعال و به نمایش درآید تیک آن را بزنید. و در صورتی که نیاز به باکسی ندارید تیک آن را بردارید.

اولین باکسی که با آن در صفحه پیشخوان مواجه می شوید. <<به وردپرس فارسی خوش آمدید!>> این باکس مجموعه کار هایی که برای بار اول می توانید انجام بدید را به شما نشان می دهد. این باکس برای افراد حرفه ای تر هیچ کاربری ندارد و آن را از تنظیمات صفحه غیر فعال می کنند.

دومین باکس که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، <<فعالیت>> می باشد. این باکس به شما آخرین مطالب منتشر شده در سایت شما را نشان می دهند و همچنین آخرین نظرات سایت شما را به شما نمایش می دهد.

سومین باکس که می خواهیم در مورد آن توضیحاتی بدم باکس <<در یک نگاه>> می باشد. این باکس در وهله اول تعداد نوشته ها یا مطالب ، تعداد برگه ها و تعداد نظرات را به شما نمایش می دهد. در وهله دوم نسخه وردپرس شما و قالب مورد استفاده شما و اگر مثل نمونه تصویر بالا موتور های جستجو را از بازدید سایت خود منع کرده باشید آن را مشاهده خواهید کرد.

نکته: سایت بالا فقط برای آموزش مقالات کمیابی ها مورد استفاده قرار می گیرد بخاطر همین بازدید کردن موتور های جستجو از سایت مهم نیست.

قسمت چهارم هم اختصاص پیدا میکنه به باکس <<پیش نویس سریع>> یکی از بهترین باکس های وردپرس از نظر بنده:D کاربرد این باکس دقیقا مثل اسمشه فرض کنید می خواهید کار مهمی انجام بدید که در این حین یه مطلب بسیار مهم و عالی به ذهنتان میاد که می توانید در این قسمت این مطلب را با توضیحات مختصر پیش نویس کنید تا یادتون نره و بعدا بیابید کاملش کنید و در سایت خود منتشر کنید.

توجه داشته باشید که بعضی از افزونه ها باکس هایی دارن که می توانید با نصب و فعال کردن آن ها این باکس ها را در صفحه اصلی خود مشاهده کنید اگر این گونه نبود از تنظیمات صفحه آن ها را فعال کنید.

باکس جدیدی در نگارش ۴٫۹٫۸ به وردپرس اضافه شده است به اسم ویرایشگر جدید که به زودی توضیحات جامع در مورد آن خواهم داد.

ممنون که وقت گران بهای خود را برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید از دیگر مقالات سایت نیز بازدید بفرمایید.

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

اولین ورود به وردپرس (پیشخوان وردپرس)
0 0
محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

مقالات پیشنهادی
دیدگاه شما در رابطه با این مقاله چیست!؟

ارسال دیدگاه

  • ایمیل شما هیچگاه توسط کمیابی ها فاش نمی شود.
  • لطفا از پرسش تکراری خودداری کنید.
  • برای پشتیبانی محصولات و دریافت بهترین نتیجه از بخش تیکت استفاده کنید.
  • میانگین زمان پاسخ دهی به دیدگاه ها، حدود 1 ساعت می باشد.
  • ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.