افزونه Hello Dolly چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

افزونه Hello Dolly چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

هنگام نصب وردپرس افزونه‌ای همراه آن نصب می‌شود به نام افزونه Hello Dolly امروز قرار است در کمیابی‌ها بیشتر با این افزونه آشنا شویم.

افزونه Hello Dolly که توسط پدر وردپرس یعنی Matt Mullenweg ساخته شده است و جز یکی از اولین افزونه‌ها و قدیمی‌ترین هاست. این افزونه از ورژن ۱٫۲ وردپرس، جز جدا نشدنی در وردپرس بوده و هست.

جالبه بدونید این افزونه حدود ۱ میلیون نصب فعال دارد.

این افزونه اولین بار با هدف راهنمایی کاربران برای نوشتن افزونه با مطالعه سورس این افزونه بود. تنها هدف آن آموزش بود و کاربرد خاصی نداشت از این رو به خاطر علایق تیم وردپرس و یا علاقه شخصی شخص مت این افزونه بر پاییه آهنگ مورد علاقه وی نوشته شد. این افزونه سمت چپ بالای صفحه معمولاً تیکه‌هایی از این آهنگ را و یا با خوش آمد گویی به کاربران اعلام وجود می‌کند.

این افزونه درست است که مدت زیادی با وردپرس همراه است اما واقعاً هیچ کاربرد خاصی ندارد و وجود آن بر روی سایت شما هیچ اهمیتی ندارد حتی از نظر امنیتی نیز نگه داشتن این افزونه چه به صورت فعال و چه به صورت فعال کار بسیار اشتباهی می‌باشد زیرا معمولاً اگر توسط هکری سایت شما مورد نفوذ قرار گیرد کدهای مخرب را درون افزونه‌ها و قالب‌های پیشفرض وردپرس قرار می‌دهد زیرا شناسایی و شک به این افزونه‌ها و قالب‌ها کمتر است.

حتماً به شما توصیه می‌کنم برای یک بار هم که شده این افزونه را وردپرس لوکال و یا شخصی نصب کنید. درسته کاربرد خاصی نداره اما بودنش بد هم نیست یکی که تا وارد پنل مدیریت می‌شوید به شما سلام کند و یا در هنگام کار با قسمت‌هایی از آهنگ hello dolly شما را به وجه بیاورد.

با تمامی این صحبت‌ها این شما هستید که تصمیم می‌گیرید این افزونه را فعال نگه دارید و یا آن را حذف کنید.

نظر شما در مورد هدف واقعی Matt برای ساخت این افزونه چیست؟

آیا نگه داشتنش جز مواردی که ذکر شده ممکنه مشکلات دیگری نیز به وجود آورد؟

منتظر دیدگاه‌های شما هستیم.

محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

پیشنهاد می کنیم

دیدگاه ها
  • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

    محبوب ترین برنامه های این ماه

    برترین مقالات این ماه

    متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد