جلسه ی چهل و هفتم: هیرو هدر یا Hero Header چیست؟

html, آموزش طراحی سایت ابوالفضل کلهری بدون نظر 14 فوریه 2019 134 بازدید

هیرو هدر

در جلسات پیش در مورد Header صحبت نموده ایم (برای مشاهده ی آموزش Header در HTML کلیک کنید) در این جلسه می خواهیم نوع خاصی از Header را معرفی کنیم. (برای دیدن آموزش HTML به زبان ساده کلیک کنید.)

 

هیرو هدر چیست؟

طراحی سایت یکی از مشاغلی است که سریع تر از هر شغلی اپدیت می شود. عموما این اپدیت ها می تواند فضای کار مارا سخت نماید ولی همچنین می تواند یک فضای رقابتی ایجاد نماید که باعث بهتر شدن طراحی سایت ها شود. هیرو هدر یکی از همین اپدیت ها می باشد که در طراحی سایت اتفاق افتاده است. عموما این اپدیت ها مرجع خاصی ندارند و به صورت سلیقه ای می باشد. این آپدیت ها به این گونه اند که یک طراح از یک ایده ی جدید استفاده می کند و به دنبال آن طرح های جدیدی خلق می شود.

هیرو هدر یکی از همین آپدیت ها می باشد. هیرو هدر به این گونه است که از یک عکس بزرگ با طراحی گرافیکی بسیار زیبا در بالاترین قسمت سایت استفاده می شود. این عکس به گونه ای است که وقتی شما وارد صفحه ی سایت می شوید تماما در صفحه ی شما را پوشش می دهد. توجه داشته باشید که این عکس باید دارای گرافیک بسیار قوی باشد در غیر این صورت هیرو هدر ما جذابیتی نخواهد داشت.

 

نکاتی در مورد هیرو هدر

زمانی که از یک عکس برای طراحی استفاده می کنیم باید توجه داشته باشیم که متون مورد نظر خود مانند فهرست ها، بخش سرچ و… را در کجای این  صفحه قرار دهیم. باید بگوییم که حواستان باشد تا این بخش ها را در هر جایی قرار ندهید. توجه کافی را داشته باشید که این بخش ها عموما باید در کناره های عکس قرار بگیرند تا محتوای اصلی عکس خود را نشان دهند. در ضمن توجه داشته باشید که در طراحی قسمت های کنار یک وب سایت از رنگ های زننده استفاده نکنیم.

در صورتی که از رنگ های زننده استفاده نکنیم تصویر اصلی ما بیشتر در معرض دید عموم قرار و یک هیرو هدر بسیار زیبا خواهیم داشته.

 

خلاصه مطلب

  1. هیرو هدر به این گونه است که از یک عکس بزرگ با طراحی گرافیکی بسیار زیبا در بالاترین قسمت سایت استفاده می شود.
  2. زمانی که از یک عکس برای طراحی استفاده می کنیم باید توجه داشته باشیم که متون مورد نظر خود مانند فهرست ها، بخش سرچ و… را در کجای این صفحه قرار دهیم.

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

جلسه ی چهل و هفتم: هیرو هدر یا Hero Header چیست؟
0 0
ابوالفضل کلهری

فعال در زمینه های ui و ux و طراحی وب سایت مسلط به زبان های نشانه گذاری HTML و CSS و همچنین در زمینه ی آموزش زبان های HTML و CSS نیز فعالیت دارم . امیدوارم با آموزش هایی که در این سایت قرار می دهم موجب پیشرفت شما عزیزان باشم.

مقالات پیشنهادی
دیدگاه شما در رابطه با این مقاله چیست!؟

ارسال دیدگاه

  • ایمیل شما هیچگاه توسط کمیابی ها فاش نمی شود.
  • لطفا از پرسش تکراری خودداری کنید.
  • برای پشتیبانی محصولات و دریافت بهترین نتیجه از بخش تیکت استفاده کنید.
  • میانگین زمان پاسخ دهی به دیدگاه ها، حدود 1 ساعت می باشد.
  • ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.