وردپرس چیست و چگونه به وجود آمده است

وردپرس چیست

وردپرس در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ نویسی بود که امکانات خیلی خوبی به کاربران می داد اما با گذر زمان وردپرس به یک CMS کاملا متن باز برای پیاده سازی انواع سایت ها و وبلاگ ها معرفی شد. امروزه بیشتر از ۲۸% از وبسایت های جهان با وردپرس راه اندازی شده اند. خیلی عجیبه نه!! این همه وبسایت با وردپرس راه اندازی شده اما هیچ کدام شبیه یک دیگر نیستن و هر کدام امکانات و قابلیت های مختلفی دارند. این جا همون جایی است که سورس باز بودن وردپرس خودش را نشان می دهد. امروزه چیزی بیشتر از ۵۲۰۰۰ افزونه و مقدار بسیار زیادی پوسته به صورت رایگان و پولی برای این سیستم مدیریت محتوا وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان هر سایتی و در هر موضوعی راه اندازی کرد. خوب در ادامه این مطلب به امکانات و قابلیت ها و مشکلات وردپرس خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.:))

 

امنیت وردپرس

امنیت در هر چیزی به صورت نسبی می باشد و چیزی به اسم امنیت ۱۰۰% وجود ندارد. این روزا خیلی دیده شده که می گویند وردپرس اصلا امن نیست، من اصلا جوابی برای این دوستان ندارم چرا چون اگه وردپرس امن نبود که ۲۸% از وبسایت های جهان یعنی چیزی در حدود یک چهارم آن ها از وردپرس استفاده نمی کردن.  همون طور که اول این بحث گفتم وردپرس هم یک سری ضعف هایی داره که امروزه با تولید افزونه های بسیار در ضمینه ی امنیت به صورت هر چه ساده تر می توان این مشکلات را حل کرد.

وردپرس از کجا آمده است:|

مت مولنوگ موسس شرکت automattic و می توان گفت پدر وردپرس است.

مت مولنوگ

پوسته

از آن جایی که وردپرس یک سیستم جهانی است و توسعه دهندگان زیادی در همه جای دنیا دارن با وردپرس کار می کنند از این رو پوسته های بسیار زیادی برای وردپرس وجود دارد از پوسته وبلاگی گرفته تا پوسته های تاپ . توسعه وردپرس در ایران متاسفانه با چند سال تاخیر شروع شد اما در همین زمان کم شاهد وجود پوسته های فوق العاده ای چه به صورت پولی و چه به صورت رایگان در مارکت های مختلف بودیم. بهترین منبع و همین طور معتبر ترین منبع برای دانلود پوسته مخزن وردپرس هست و توصیه می شود از جای غیر معتبر دانلود نکنید.

پوسته های وردپرس

افزونه ها

بخش افزونه ها مهمترین بخش وردپرس می باشد که با استفاده از این قسمت می توان امکانات جدید به سایت وردپرسی خود اضافه کنید که چیزی در حدود ۵۲۰۰۰ افزونه در مخزن وردپرس موجود است. باز هم معتبر ترین و بهترین منبع دانلود افزونه خود مخزن وردپرس هست.

پلاگین وردپرس

جمع بندی کلی

وردپرس بدون شک یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا است. که با امکانات و پوسته های متنوع و افزونه های بسیار می تواند نیاز هر مدیر سایتی را کاملا برطرف کند. از نظر من تنها ایرادی که می توان از وردپرس گرفت سنگین بودن اون هست البته نیازی به نگرانی نیست ولی خوب با توجه به امکاناتی که داره سنگین بودن این سیستم کاملا قابل توجیه است.

هر سوالی انتقادی چیزی داشتید خوشحال میشیم با ما به اشتراک بزارید.

محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

دیدگاه ها
  • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

    محبوب ترین برنامه های این ماه

    برترین مقالات این ماه

    متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد