بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی

دسته بندی : مقالات آموزشی دیدگاه ها : 2 آخرین بروزرسانی در 29 بهمن 1399
بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی

درگاه پرداخت واسط اینترنتی به سایت‌هایی گفته می‌شود که با مراجعه به بانک‌ها اقدام به دریافت درگاه‌های پرداخت اینترنتی می‌کنند و از این درگاه‌ها استفاده می‌کنند تا به دیگر کسب و کارها درگاه بانکی ارائه دهند. به عبارت بهتر این گونه سایت‌ها واسط بین یک کسب و کار با درگاه پرداخت اینترنتی می‌باشند. اگر دارای کسب و کار مجازی می‌باشید، پس دیر یا زود مجبورید از این سایت‌ها استفاده کنید. اگر اطلاعاتی در این مورد داشته باشید می دانید که برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی از بانک نیاز به داشتن اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) می‌باشد. کسب و کارهای مجازی که دارای وبسایت هستند می‌توانند برای گرفتن این نماد اقدام کنند. اما کسانی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند نمی‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند. اگر تا به الان اقدام به گرفتن این نماد نکرده‌اید باید بدونید که چند ماهی درگیری داره و گرفتن این نماد سخت می‌باشد. علاوه بر مشکلات گرفتن این نماد مشکلات دیگری نیز وجود دارد.

از مقدمه می‌توان این مورد را نتیجه گرفت که برای دریافت درگاه پرداخت واسط نیازی به گرفتن هیچ مجوزی نمی‌باشد. اما باید بدونید این مورد دلیلی نمیشه برای انجام کارهای غیرقانونی از این درگاه‌ها استفاده کنید زیرا برای دریافت درگاه باید حساب کاربری خود را با اسکن کارت ملی تأیید کنید.

دومین نتیجه‌ای که می‌توان از مقدمه گرفت این است که برای کسب و کارهایی که بر روی شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند درگاه‌های پرداخت واسط اینترنتی کاملاً مناسب می‌باشند به خصوص در ادامه که یکی از بهترین درگاه‌ها را برای این کار به شما معرفی می‌کنم.

در این مقاله قرار است دو سایت درگاه واسط را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین تجربه‌های شخصی خودم را نیز در این بین با شما به اشتراک بزارم.

قبل از این که بریم سراغ بررسی این سایت ها بهتره اول به پرسش زیر به صورت جامع پاسخ دهیم.

چرا درگاه پرداخت واسط اینترنتی؟

همان‌طور که در مقدمه گفتیم یکی از مراحل دریافت درگاه اینترنتی از بانک داشتن اینماد می‌باشد. اما گرفتن همین نماد نیز کلی داستان داره، مدتی پیش می‌خواستم برای گرفتن این نماد اقدام کنم اما در اولین مرحله به بن بست خوردم? به دلیل این که وبسایت این مرکز در حال آپدیت بود نتوانستم مراحل آن را طی کنم مدتی صبر کردم اما نشد که نشد. در ادامه در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سال ۹۶ پیگیر این مشکل شدم. مسئولین این بخش هم گفتن فقط صبر کنید? البته الان که در حال ویرایش دوباره این مقاله می‌باشم مشکل سایت حل شده است. اگر توانستید این نماد را دریافت کنید در ادامه باید به بانک‌ها و یا شرکت‌هایی که درگاه بانکی ارائه می‌دهند مراجعه کنید. در همین جا باید ذکر کنم گرفتن درگاه پرداخت بانک ملی یکی از کارهای افسانه می‌باشد? (سامانه سداد). درگاه‌های بانکی سامان، ملت جز بهترین‌ها می‌باشند. گرفتن این درگاه‌ها در بعضی از بانک‌ها ساده و در بعضی‌ها بسیار دشوار است. در ادامه که به بررسی درگاه‌های واسط می‌پردازیم، راه حلی به شما می گوییم تا دیگر نیازی به درگاه بانکی نداشته باشید.

مزیت ها و برتری های درگاه واسط بانکی:

 • را اندازی در زمان کمتر
 • بدون نیاز به مجوز
 • تسویه حساب روزانه (و حتی آنی!)
 • تسویه حساب با روش های گوناگون (کارت به کارت ، پایا)
 • ارائه صفحه پرداخت شخصی
 • ساخت لینک پرداخت
 • درگاه بانکی واسط و مستقیم
 • راه اندازی آسان

موارد بالا جز وارد مهم بود. ممکن است سایتی خدماتی فراتر از موارد بالا ارائه دهد و در مقابل ممکن است سایتی خدماتی کمتر از موارد بالا ارائه دهد.

درگاه‌های واسطی که مورد بررسی قرار گرفته شده است، توسط بنده استفاده شده و از نقد و بررسی درگاه‌های واسط دیگر که تجربه کار با آن‌ها را نداشته‌ام صرف نظر شده است. سعی می‌کنم همیشه این مقاله را با تجربیات جدید خودم بروز کنم.

آیدی پی

آیدی پی IDpay
آیدی پی

درگاهی خاص با امکانت خاص!!

در ابتدا که این سرویس رونمایی شد بیشتر هدف آن کسب و کارهایی بود که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کردند. تا قبل از سرویس آیدی پی مدیریت و فروش محصولات در شبکه‌های اجتماعی کار خیلی سختی بود اما با معرفی این سرویس این فرایند راحت‌تر و قابل اطمینان تر شده است. آیدی پی فقط به شبکه‌های اجتماعی پسنده نکرد و سل گذشته از API پرداخت رونمایی کرد. از این پس آیدی پی را می‌توان یک سرویس همه چیز تمام دانست.

درگاه پرداخت

درگاه پرداخت آیدی پی
درگاه پرداخت کمیابی ها در IDpay

شما می‌توانید هر تعداد که نیاز دارید درگاه ایجاد کنید. این درگاه‌ها را می‌توان به حساب‌های بانکی متصل کرد تا هر زمان که پرداختی صورت گرفت، چند ساعت بعد پول به حساب شما واریز گردد. نوع پرداختی این سایت به صورت پایا می‌باشد. زمان واریز پول به حساب شما به این نوع انتقال بستگی دارد. به خاطر همین مورد ممکن است چند ساعته پول به حساب شما واریز شود و یا تا یک روز زمان ببرد.

فروشگاه

زمانی که درگاه پرداختی در این سایت ایجاد می‌کنید یک فروشگاه نیز برای این درگاه ساخته می‌شود که می‌توانید در آن شروع به فروش محصولات و یا فایل‌های دیجیتال کنید.

وب سرویس

با استفاده از قسمت وب سرویس می‌توانید برای سایت و یا وبلاگ و حتی اپ خود درگاه پرداخت تعریف کنید. به لطف تیم قوی آیدی پی افزونه‌های بسیاری برای وردپرس نوشته شده است که شما متناسب به نیازتان می‌توانید آن‌ها را نصب کنید و از این درگاه در بخش‌های مختلف سایتتان استفاده کنید.

درکل می‌توانیم آیدی پی را سرویس مناسب برای هر نوع کسب و کار دیجیتالی دانست. برای استفاده از خدمات این سایت می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

زرین پال

درگاه پرداخت واسط زرین پال
زرین پال

درگاهی حرفه ای و همه فن حریف!!

زرین پال شاید اولین درگاه پرداخت واسط نباشد اما قطعاً جز قوی‌ترین هاست!! در بازه‌های زمانی مختلف وبسایت های درگاه واسط زیادی به وجود آمد که متأسفانه با سیاست‌های نادرست و فشارهای زیادی که وجود داشت امروزه دیگر نامی از آن‌ها باقی نمانده است. زرین پال تا امروز توانسته با چالش‌هایی که برای آن به وجود آمده است مقابله کند و سرپا بماند. انگار همین دیروز بود که یه روز مثل روزهای دیگر از خواب بیدار شدیم اما با این تفاوت که همه درگاه‌های پرداخت جز زرین پال فیلتر شدند، نمی خوام به دلایل این موضوع بپردازم اما چند هفته بعد از این قضیه زرین پال هم به همین مشکل دچار شد اما توانست در بازه زمانی بسیار کم مشکلات را حل کند و دوباره به فعالیت خود ادامه دهد. با این که زرین پال دارای محبوبیت بسیار زیادی می‌باشد اما بسیاری از وبسمتران با آن مشکل دارند، وقتی هم پیگیر این قضیه می‌شویم می‌بینیم که با سخت گیری‌های زرین پال مشکل دارند، شاید در مواردی حق با این دوستان باشد اما اگر همین سخت گیری‌ها نبود زرین پال هم مانند دیگر سایت‌ها حتی نامی از آن باقی نمی‌ماند. مقدمه این درگاه زیاد شد اما واقعاً لازم بود.

زرین کارت

یکی از امکانات خاص زرین پال، زرین کارت است. زرین کارت درست مانند کارت‌های بانکی دیگر می‌باشد و هر امکانی که کارت‌های دیگر دارند را دارا می‌باشد. امکاناتی مانند برداشت وجه از خودپرداز و… این را هم باید بدانید که زرین پال با بستن قرار داد با بانک آینده، این کارت‌ها را با طرح خاص زرین کارت به کاربران خود ارائه می‌دهد. زرین کارت مانند دیگر کارت‌های بانکی دارای تاریخ انقضا می‌باشد و بعد از تمام شدن این تاریخ ممکن است کارت شما از کار بیفتد که به سادگی می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک آینده شهر خود کارت خود را تمدید کنید. طی صحبت‌هایی که شده ممکن است تاریخ این کارت‌ها بدون غیر فعال شدن به صورت خودکار تمدید شود. برای دریافت زرین کارت می‌توانید پس از عضویت در زرین پال این کارت را با پرداخت مقدار هزینه‌ای درخواست دهید. کاربرانی که اکانت خود را به طلایی ارتقا دهند می‌توانند این کارت را به صورت رایگان درخواست دهند. پس از درخواست ممکن است از یک هفته تا یک ماه طول بکشد تا کارت به آدرس شما ارسال گردد.

اما استفاده از این کارت چه مزایایی دارد؟ شما می‌توانید با این کارت هزینه کارمزد و همچنین زمان دریافت پول از زرین پال را کاهش دهید. برای تراکنش‌های زیر ۴۰۰ هزار تومان حتی به صورت آنی به زرین کارت شما واریز می‌گردد(البته این مورد نیز به ترافیک خروجی بستگی دارد). اما امکان فوق‌العاده‌ای که با داشتن این کارت از آن بهره‌مند می‌شوید سه شنبه‌های طلایی می‌باشد که در آن می‌توانید بدون پرداخت کارمزد برداشت داشته باشید.

شما می‌توانید به سادگی از طریق پنل خود در زرین پال به مدیریت زرین کارت خود بپردازید و از آن پول جا به جا کرده و یا تراکنش‌ها را مدیریت کنید.

درگاه پرداخت

شما می‌توانید برای وبسایت خود درگاه پرداخت ثبت نمایید اما باید بدانید که قوانین این بخش مقداری سخت گیرانه می‌باشد و برای دریافت درگاه حتماً باید سایت شما فعال و همچنین محصولاتی به صورت آزمایشی درون سایت شما وجود داشته باشد تا فعالیت سایت شما تأیید شود و به شما درگاه داده شود.

وقتی درگاه شما تایید شد می‌توانید این درگاه را به درگاه مستقیم تبدیل کنید. به عبارت بهتر درست انگار درگاه پرداختی از بانک دریافت کرده باشید و در صفحه پرداخت مشخصات کامل سایت شما ذکر می‌شود. البته لازم به ذکر است که برای دریافت درگاه مستقیم با توجه به تعداد تراکنش‌های این درگاه مبلقی بین ۰ تا ۲۰ هزار تومان باید پرداخت کنید.

درگاه پرداخت شخصی

درگاه پرداخت شخصی زرین پال
درگاه پرداخت شخصی زرین پال

درگاه پرداخت شخصی، صفحه‌ای می‌باشد که شما می‌توانید از آن برای دریافت وجه از دیگران استفاده کنید.

زرین لینک 

شما می‌توانید با استفاده از این امکان محصولی را تعریف کنید تا کاربر بتواند آن را با پرداخت هزینه، از شما دریافت نماید. این قسمت برای کسانی که کسب کار آن‌ها بر روی شبکه‌های اجتماعی می‌باشد کاملاً مناسب می‌باشد.

امکانی دیگر که مدتی است به زرین پال اضافه شده است کد تخفیف می‌باشد. شما می‌توانید کدهای تخفیف هوشمند را تعریف کنید و آن را در اختیار مشتریانی که می‌خواهید از آن بهره‌مند شوند قرار دهید تا بتوانند با وارد کردن آن هنگام پرداخت تخفیف بگیرند.

دیگر امکانی که زرین پال را نسب به دیگر درگاه‌ها متمایز می‌کند روش‌های گوناگون پرداخت می‌باشد که به کاربر حق انتخاب‌های بیشتری می‌دهد.

روش های پرداخت گوناگون
روش های پرداخت گوناگون

در آخر این درگاه جز بهترین درگاه و همین‌طور قدیمی‌ترین درگاه‌ها می‌باشد. می‌توانید برای استفاده از این سرویس به لینک زیر مراجعه کنید.

ممکن است وقتی به این درگاه‌های واسط مراجعه کنید نمادی که نشان از مجوز این شرکت‌ها باشد مشاهده نکنید. به صورت کلی مجوزی برای این شرکت‌ها تا جایی که من خبر دارم وجود ندارد اما سایت رسمی شاپرک قسمتی وجود دارد که پذیرندگان مجاز خود را معرفی کرده است با مراجعه به لینک زیر می‌توانید وبسایت های تأیید شده را مشاهده کنید.

درگاه‌های زیاد دیگری نیز وجود دارند مانند نکست پی و.. زمانی می‌خواستم از درگاه نکست پی استفاده کنم تمامی مراحل را طی کردم دو نسخه قرار داد نیز برای من فرستادند امضا کردم پست کردم قرار بود یک نسخه از آن قرار داد را پس از امضا کردن برای بنده پست کنند اما متأسفانه الان تقریباً دو ساله منتظر پست شدنم? …

به مرور زمان درگاه‌های دیگر هم مورد بررسی قرار می‌دهم و این مقاله را نیز آپدیت خواهم کرد. ممنون از همراهی شما

محمد خراسانی
فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

مقالات مشابه

سوالی دارید ؟؟ این بخش مخصوص شماست!

 1. پیامی گفت:

  عالی، لطفا در مورد درگاه پرداخت سیزپی نیز بنویسید. :))

  1. با سلام خوشحالم که این مقاله برای شما مفید واقع شد. حتما درگاه مورد نظر را در اسرع وقت در دیگر وبسایت ها تست و بعد از جمع بندی کلی این مقاله را بروز می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *