بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی

مقالات آموزشی محمد خراسانی 4 نظر 4 اکتبر 2018 477 بازدید

درگاه پرداخت واسط اینترنتیدرگاه پرداخت واسط اینترنتی به سایت هایی گفته می شود که با مراجعه به بانک ها اقدام به دریافت درگاه های پرداخت اینترنتی می کنند و از این درگاه ها استفاده می کنند تا به دیگر کسب و کار ها درگاه بانکی ارائه دهند. به عبارت بهتر این گونه سایت ها واسط بین یک کسب و کار با درگاه پرداخت اینترنتی می باشد. اگر دارای کسب و کار مجازی می باشید، پس دیر یا زود مجبورید از این سایت ها استفاده کنید. اگر اطلاعاتی در این مورد داشته باشید می دانید که برای گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی از بانک نیاز به داشتن اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) می باشد. کسب و کار  های مجازی که دارای وبسایت هستند می توانند برای گرفتن این نماد اقدام کنند.  اما کسانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند نمی توانند از این امکان بهره مند شوند. اگر تا به الان اقدام به گرفتن این نماد نکرده اید باید بدونید که چند ماهی درگیری داره و به شدت گرفتن این نماد سخت می باشد. علاوه بر مشکلات گرفتن این نماد مشکلات دیگری نیز وجود دارد.

از مقدمه می توان این مورد را نتیجه گرفت که برای دریافت درگاه پرداخت واسط نیازی به گرفتن هیچ مجوزی نمی باشد. اما باید بدونید این مورد دلیلی نمیشه برای انجام کار های غیرقانونی از این درگاه ها استفاده کنید زیرا برای دریافت درگاه باید حساب کاربری خود را با اسکن کارت ملی تایید کنید.

دومین نتیجه ای که می توان از مقدمه گرفت این است که برای کسب و کار هایی که بر روی شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند در گاه های پرداخت واسط اینترنتی کاملا مناسب می باشند به خصوص در ادامه که یکی از بهترین درگاه ها را برای این کار به شما معرفی مکینم.

در این مقاله قرار است دو سایت درگاه واسط را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین تجربه های شخصی خودمان را نیز در این بین به شما منتقل کنیم.

قبل از این که بریم سراق بررسی این سایت ها بهتره اول به پرسش زیر به صورت جامع پاسخ دهیم.

چرا درگاه پرداخت واسط اینترنتی؟

همانطور که در مقدمه گفتیم یکی از مراحل دریافت درگاه اینترنتی از بانک داشتن اینماد می باشد. اما گرفتن همین نماد نیز کلی داستان داره، مدتی پیش می خواستم برای گرفتن این نماد اقدام کنم اما در اولین مرحله به بن بست خوردم:| به دلیل این که وبسایت این مرکز درحال آپدیت می باشد نتوانستم مراحل آن را طی کنم مدتی صبر کردم اما نشد که نشد:| در ادامه در نمایشگاه رسانه های دیجیتال سال ۹۶ پرس و جو این مشکل شدم. مسئولین این بخش هم گفتن فقط صبر کنید:| خلاصه هنوز هم درحال صبر کردنم، فعلا که بیخیال این نماد شدیم تا به امروز بلکه مشکلات این سامانه حل شود. اگر معجزه ای شد و توانستید این نماد را دریافت کنید در ادامه باید به بانک ها و یا شرکت هایی که درگاه بانکی ارائه می دهند مراجعه کنید. در همین جا باید ذکر کنم گرفتن درگاه پرداخت بانک ملی یکی از کار های افسانه می باشد:D (سامانه سداد). درگاه های بانکی سامان ، ملت جز بهترین ها می باشند. گرفتن این درگاه ها در بعضی از بانک ها ساده و در بعضی ها بسیار دشوار است. در ادامه که به بررسی درگاه های واسط می پردازیم، راه حلی به شما می گوییم تا دیگر نیازی به درگاه بانکی نداشته باشید.

مزیت ها و برتری های درگاه واسط بانکی:

 1. را اندازی در زمان کمتر
 2. بدون نیاز به مجوز
 3. تسویه حساب روزانه (و حتی آنی!)
 4. تسویه حساب با روش های گوناگون (کارت به کارت ، پایا)
 5. ارائه صفحه پرداخت شخصی
 6. ساخت لینک پرداخت
 7. درگاه بانکی واسط و مستقیم
 8. راه اندازی آسان

موارد بالا جز وارد مهم از نظر تیم ما بود. ممکن است سایتی خدماتی فراتر از موارد بالا ارائه دهد و در مقابل ممکن است سایتی خدماتی کمتر از موارد بالا ارائه دهد.

نکته: درگاه های واسطی که مورد بررسی قرار گرفته شده است، توسط ما استفاده شده و از نقد و بررسی درگاه های واسط دیگر که تجربه کار با آن ها را نداشته ایم صرف نظر شده است. در صورتی که نیاز به آموزش هر یک از این درگاه ها داشتید می توانید در دیدگاه ها مطرح کنید تا در قالب یک مقاله در سایت منتشر شود.

آی دی پی

آی دی پی

درگاهی خاص با امکانت خاص!!

همین اول این مورد را ذکر کنم که خدمات این سایت به کسانی که سایت دارند مناسب نمی باشد، زیرا درگاه پرداخت قابل استفاده در سایت ارائه نمی دهند به عبارت بهتر نمی توانید آن را به وبسایت خود وصل کنید. اما در طرف مقابل به شدت برای کسانی که کسب و کار آن ها در شبکه های اجتماعی می باشد مناسب می باشد. شما در این سایت می توانید برای خود فروشگاه نیز بسازید.

درگاه پرداخت

آی دی پی | درگاه پرداخت واسط بانکی

شما می توانید هر تعداد که نیاز دارید درگاه ایجاد کنید. این درگاه ها را می توان به حساب های بانکی متصل کرد تا هر زمان که پرداختی صورت گرفت، چند ساعت بعد پول به حساب شما واریز گردد. نوع پرداختی این سایت به صورت پایا می باشد. زمان واریز پول به حساب شما به این نوع انتقال بستگی دارد. بخاطر همین مورد ممکن است چند ساعته پول به حساب شما واریز شود و یا تا یک روز زمان ببرد.

فروشگاه

فروشگاه آی دی پی

زمانی که درگاه پرداختی در این سایت ایجاد می کنید یک فروشگاه نیز برای این درگاه ساخته می شود که می توانید در آن شروع به فروش محصولات و یا فایل های دیجیتال کنید.

اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی درباره این درگاه پرداخت انجام بدیم، می توان این درگاه پرداخت را مناسب کسب و کار هایی که سایت ندارند و می خواهند اقدام به فروش محصول کنند، کاملا مناسب می باشد. پیشنهاد کمیابی ها نیز به این دسته از افراد همین درگاه می باشد.

بروزرسانی : در جدید ترین نسخه این وبسایت امکان اتصال cms های مختلف به این سرویس فراهم شده است. برای فروشگاه ساز ووکامرس و افزونه محبوب گرویتی فرم نیز افزونه هایی ساخته شده است.

برای دریافت این افزونه های می توانید به سایت ای دی پی مراجعه کنید.

در صورتی که از سیستم های اختصاصی در سایت شما استفاده شده است، بخشی آماده شده است که بتوانید با راهنمایی های موجود به api های این سرویس متصل شوید.

وبسایت آی دی پی

زرین پال

زرین پال

درگاهی حرفه ای و همه فن حریف!!

زرین پال شاید اولین درگاه پرداخت واسط نباشد اما قطعا جز قوی ترین هاست!! در بازه های زمانی مختلف وبسایت های درگاه واسط زیادی به وجود آمد که متاسفانه با سیاست های نادرست و فشار های زیادی که وجود داشت امروزه دیگر نامی از آن ها باقی نمانده است. زرین پال تا امروز توانسته با چالش هایی که برای آن به وجود آمده است مقابله کند و سرپا بماند. انگار همین دیروز بود که یه روز مثل روز های دیگر از خواب بیدار شدیم اما با این تفاوت که همه درگاه های پرداخت جز زرین پال فیلتر شدند، نمی خوام به دلایل این موضوع بپردازم اما چند هفته بعد از این قضیه زرین پال هم به همین مشکل دچار شد اما توانست در بازه زمانی بسیار کم مشکلات را حل کند و دوباره به فعالیت خود ادامه دهد. با این که زرین پال دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد اما بسیاری از وبسمتران با آن مشکل دارند، وقتی هم پیگیر این قضیه می شویم می بینیم که با سخت گیری های زرین پال مشکل دارند، شاید در مواردی حق با این دوستان باشد اما اگر همین سخت گیری ها نبود زرین پال هم مانند دیگر سایت ها حتی نامی از آن باقی نمی ماند. مقدمه این درگاه زیاد شد اما واقعا لازم بود.

یکی از امکانات خاص زرین پال، زرین کارت است. زرین کارت درست مانند کارت های بانکی دیگر می باشد و هر امکانی که کارت های دیگر دارند را دارا می باشد. البته این توضیحی می باشد که زرین پال ارائه داده است اما باید بدانید که این کارت دارای شماره شبا نمی باشد و امکان فعال سازی پیامک بانکی را دارا نمی باشد. جز موارد ذکر شده تمامی امکانات دیگر را دارد مانند برداشت وجه از خودپرداز و… این را هم باید بدانید که زرین پال با بستن قرار داد با بانک آینده، این کارت هارا با طرح خاص زرین کارت به کاربران خود ارائه می دهد. زرین کارت مانند دیگر کارت های بانکی دارای تاریخ انقضا می باشد و بعد از تمام شدن این تاریخ ممکن است کارت شما از کار بیوفتد که به سادگی می توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک آینده شهر خود کارت خود را تمدید کنید. طی صحبت هایی که شده ممکن است تاریخ این کارت ها بدون غیر فعال شدن به صورت خودکار تمدید شود. برای دریافت زرین کارت می توانید پس از عضویت در زرین پال این کارت را با پرداخت مقدار هزینه ای درخواست دهید. کاربرانی که اکانت خود را به طلایی ارتقا دهند می توانند این کارت را به صورت رایگان درخواست دهند. پس از درخواست ممکن است از یک هفته تا یک ماه طول بکشد تا کارت به آدرس شما ارسال گردد.

اما استفاده از این کارت چه مزایایی دارد؟ شما می توانید با این کارت هزینه کارمزد و همچنین زمان دریافت پول از زرین پال را کاهش دهید. برای تراکنش های زیر ۴۰۰ هزار تومان حتی به صورت آنی به زرین کارت شما واریز می گردد(البته این مورد نیز به ترافیک خروجی بستگی دارد). اما امکان فوق العاده ای که با داشتن این کارت از آن بهره مند می شوید سه شنبه های طلایی می باشد که در آن می توانید بدون پرداخت کارمزد پول از زرین پال دریافت نمایید.

شما می توانید به سادگی از طریق پنل خود در زرین پال به مدیریت زرین کارت خود بپردازید و از آن پول جا به جا کرده و یا تراکنش ها را مدیریت کنید.

درگاه پرداخت

شما می توانید برای وبسایت خود درگاه پرداخت ثبت نمایید اما باید بدانید که قوانین این بخش مقداری سخت گیرانه می باشد و برای دریافت درگاه حتما باید سایت شما فعال و همچنین محصولاتی به صورت آزمایشی درون سایت شما وجود داشته باشد تا فعالیت سایت شما تایید شود و به شما درگاه داده شود.

وقتی درگاه شما تایید شد می توانید این درگاه را به درگاه مستقیم تبدیل کنید. به عبارت بهتر درست انگار درگاه پرداختی از بانک دریافت کرده باشید و در صفحه پرداخت مشخصات کامل سایت شما ذکر می شود. البته لازم به ذکر است که برای دریافت درگاه مستقیم با توجه به تعداد تراکنش های این درگاه مبلقی بین ۰ تا ۲۰ هزار تومان باید پرداخت کنید.

درگاه پرداخت شخصی

درگاه پرداخت زرین پال

درگاه پرداخت شخصی ، صفحه ای می باشد که شما می توانید از آن برای دریافت وجه از دیگران استفاده کنید.

شما می توانید بعد از وارد شدن به پنل خود در زرین پال ، از منو کناری بر روی زرین لینک کلیک کرده و در صفحه جدید بالای صفحه سمت چپ لینک شخصی شما را انتخاب کنید.

زرین لینک 

شما می توانید با استفاده از این امکان محصولی را تعریف کنید تا کاربر بتواند آن را با پرداخت هزینه، از شما دریافت نماید. این قسمت برای کسانی که کسب کار آن ها بر روی شبکه های اجتماعی می باشد کاملا مناسب می باشد.

امکانی دیگر که مدتی است به زرین پال اضافه شده است کد تخفیف می باشد. شما می توانید کد های تخفیف هوشمند را تعریف کنید و آن را در اختیار مشتریانی که می خواهید از آن بهره مند شوند قرار دهید تا بتوانند با وارد کردن آن هنگام پرداخت تخفیف بگیرند.

دیگر امکانی که زرین پال را نسب به دیگر درگاه ها متمایز می کند روش های گوناگون پرداخت می باشد که به کاربر حق انتخاب های بیشتری می دهد.

در آخر این درگاه جز بهترین درگاه و همینطور قدیمی ترین درگاه ها می باشد.

وبسایت زرین پال

درگاه های زیاد دیگری نیز وجود دارند مانند نکست پی و پی دات آی آر اما و.. زمانی می خواستم از درگاه نکست پی استفاده کنم تمامی مراحل را طی کردم دو نسخه قرار داد نیز برای من فرستادند امضا کردم پست کردم قرار بود یک نسخه از آن قرار داد را پس از امضا کردن برای بنده پست کنند اما متاسفانه الان تقریبا یک ساله منتظر پست شدنم:| خلاصه وقتی دارم از بهترین استفاده می کنم دلیلی نمیبینم بخوام از موارد مشابه استفاده کنم. هیچ وقت قدرت دیگر سایت هارا زیر سوال نمیبرم اما نمی خواهم وقتی با آن ها به صورت گسترده کار نکرده ام، مورد نقد و بررسی قرار دهم.

ممنون که تا پایان این مقاله همراه من بودید.

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 2 نظر

بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی
5 2
محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

مقالات پیشنهادی
دیدگاه شما در رابطه با این مقاله چیست!؟

4 پاسخ به “بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی”

 1. کیمیا ارتباط دانا

  سلام دوستان
  درگاه های پرداخت واسط مطمئن نیستند. به دلایل زیر:
  – پشتیبانی ضعیف
  – دریافت کارمزد
  – تسویه حساب دیر هنگام
  – ازکار افتادن ناگهانی

  اما شما می توانید از درگاه مستقیم بانک سامان بدون دریافت ای نماد و بدون پرداخت کارمزد استفاده کنید.
  (لینک حذف شد)

  ویژگی ها:
  – بدون کارمزد
  – بدون نیاز به اینماد
  – اتصال به هر حساب بانکی
  – درگاه مستقیم بانکی
  -چند درگاه برای یک نفر

  • (لینکی که قرار دادید کامل بررسی شد اما از آن جایی که خلاف سیاست های سایت ما می باشد از متن نظر شما حذف شد.)

   با سلام.
   – در مورد بحث اول که گفتید درگاه های واسط پرداخت مطمئن نیستند، باید عرض کنم درگاه هایی که در وبسایت ما مورد بررسی قرار گرفته شده است دارای مجوز می باشند.
   – مورد بعدی پشتیبانی ضعیف است که این مورد را نیز قبول ندارم طی چند سال همکاری با زرین پال پشتیبانی مناسبی دریافت کردم.
   – مورد دریافت کارمزد با شما کاملا موافقم.
   – تسویه حساب دیر هنگام:)) باید بدونید که بانک ها با محدویت واریز یکبار در روز تسویه حساب می کنند اما زرین پال حتی تسویه حساب آنی داره:))
   – برای هر سیستمی ممکنه یه روزی اتفاقی بیوفته، اما رفع این مشکل در کوتاه ترین زمان است که باعث برتری می شود.

   خوب بریم برای پاسخ اصلی:
   در وبسایت ذکر شده موردی دیدم که نقیض حرف شما بود:

   در صورتی که در حال دریافت نماد الکترونیک هستید تعهد نامه نماد الکترونیک را دانلود و پس از تکمیل و امضا تصویر آنرا ارسال نمایید.

   حرفی نمی مونه. هیچ بانکی به شما بدون داشتن نماد الکترونیکی درگاه پرداخت نمی دهد لطفا فریب افراد سود جو را نخورید.

   باید بدانید این وبسایت تمامی مواردی که برای اخذ درگاه از بانک نیاز است را از شما می گیرد و با آن می تواند به اسم شما درگاه ثبت کنن و با آن هر کاری بکند پس به شدت حواستان به این افراد باشد.

   • کیمیا ارتباط دانا

    دوست نسبتا محترم! برچسب زدن به افراد کار خیلی راحتیه، ما این کار رو برای بسیاری از وب سایت ها انجام دادیم و راضی هستند، به عنوان مثال تجهیزات پزشکی اطهر یا فروشگاه فایل سافت
    خودتون باهاشون تماس بگیرید و بپرسید.
    برای اطلاع عرض کنم:
    ما نقش واسط رو بازی می کنیم
    مشتری به درگاه مستقیم و بدون کارمزدش میرسه
    ما بر اساس تراکنش های مشتری از بانک کارمز می گیریم.
    پس دیگه حرفی نمیمونه که بخواهیم کسی را تخریب کنیم

    • با سلام.
     اول از همه چون در وبسایت ما دیدگاه با جنبه تبلیغات ارسال کردید لازم دونستم کار شمارا بررسی کنم و توصیه میکنم دوباره متن پاسخ بنده را مطالعه کنید. شما تمامی اطلاعات برای ثبت درگاه را از کاربر دریافت می کنید و به درگاهی که ساخته می شود دسترسی کامل دارید و از آن می توانید استفاده کنید. تا زمانی که شما تعهدنامه ای به اشخاص ندهید از نظر تیم ما این کار کلاه برداریه، اما نه به ما مربوطه شما چکار می کنید و نه کاری به مجموعه شما داریم فقط به دلیل این که با کاربران سایت ما ارتباط برقرار کردید لازم دونستم اگاهی های لازم را به کاربران کمیابی ها انجام دهم.
     با تشکر مدیریت کمیابی ها

ارسال دیدگاه

 • ایمیل شما هیچگاه توسط کمیابی ها فاش نمی شود.
 • لطفا از پرسش تکراری خودداری کنید.
 • برای پشتیبانی محصولات و دریافت بهترین نتیجه از بخش تیکت استفاده کنید.
 • میانگین زمان پاسخ دهی به دیدگاه ها، حدود 1 ساعت می باشد.
 • ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.