بازسازی تصاویر شاخص بارگذاری شده در وردپرس

بازسازی تصاویر شاخص بارگذاری شده در وردپرسبا توجه به تغییرات دنیای وب و همچنین تغییرات تجربه کاربری در زمینه طراحی به ناچار مجبور به به‌روزرسانی وبسایت خود می‌شویم. اما، این اما هست که خیلی مهم است. بعضی وقت‌ها ممکنه شما مجبور به تغییر سایز عکس‌های شاخص شوید اینجاست که به مشکل می‌خورید چرا که تمامی تصاویری که تا به امروز از طریق رسانه وردپرس وارد سایت خود کرده‌اید با سایزهای قبلی برش خورده‌اند و طبق همان برش قدیمی نمایش داده می‌شوند که این کار باعث به هم ریختگی سایت شما می‌شود. این همه ماجرا نیست بعضی وقت‌ها شما مجبور به تغییر کلی قالب می‌شوید که دقیقاً به همین مشکلات با وسعت بالا مواجه می‌شوید.

آخ دیدید چی شد یادم رفت توضیحی در مورد تصویر شاخص بدم.

تصاویر شاخص یا Thumbnail حکم کاور یک محتوا را دارند و می‌توان آن را به وسیله فایل functions.php سایت برای هر نوع محتوا تعریف کرد. می‌توان با استفاده از این فایل، سایز تصاویر اسلایدر را تعیین کرد.

باید توجه داشته باشید که با تعریف هر سایز جدید تصاویر اصلی که در سایت خود آپلود می‌کنید به این سایزها برش خورده می‌شوند. اما اگر سایزی بعد از آپلود تصاویر تعریف شود تصاویر قبلی به سایز جدید برش نمی‌خورند.

برای این که بتوان عکس‌های قدیمی را نیز به سایزهای جدید برش بزنیم کافی است که از افزونه زیر استفاده کنیم.

افزونه Regenerate Thumbnails

با استفاده از این افزونه می توانید تصاویر قدیمی خود را به سایز های جدید برش بزنید به این عمل بازسازی تصاویر شاخص می گویند . ابتدا باید این افزونه را نصب کنید که می توانید از مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس استفاده کنید.

بعد از این که این افزونه را نصب کردید از منوی کناری وارد ابزار ها و سپس وارد Regenerate Thumbnails شوید.

بازسازی تصاویر شاخص بارگذاری شده در وردپرس

با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ تمامی تصاویری که در سایزهای تعریف شده برشی از آن‌ها وجود ندارد را به سایزهای جدید برش میزند.

در صورتی که می‌خواهید تنها تصویر خاصی را برش بزنید کافی است از قسمت کتابخانه در بخش رسانه‌ها روی تصویر مورد نظر کلیک کنید و مانند تصویر زیر عمل کنید.

بازسازی تصاویر شاخص بارگذاری شده در وردپرس

امیدوارم که بازسازی تصاویر شاخص نیز مانند مقالات دیگر مفید واقع بوده باشد. در صورتی که در قسمتی ابهام و یا مشکلی دارید می‌توانید در دیدگاه‌های همین مقاله مطرح کنید تا با کمک هم حلش کنیم.

محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

پیشنهاد می کنیم

دیدگاه ها
  • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

    محبوب ترین برنامه های این ماه

    برترین مقالات این ماه

    متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد