جلسه ی بیست و دوم: بخش بندی یک پست

آموزش طراحی سایت ابوالفضل کلهری بدون نظر 11 سپتامبر 2018 193 بازدید

بخش بندی یک پستعموما تمامی ما یک باکس مطلب را می شناسیم و دیده ایم شاید اما تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که چگونه باید یک باکس مطلب بسازید؟؟؟در این آموزش می خواهیم اجزای تشکیل دهنده ی یک پست را مورد بررسی قرار دهیم. ( برای دیدن آموزش Html به زبان ساده کلیک کنید )

 

تگ Header در باکس مطلب

تگ Header قسمت بالایی وب سایت را در خود نگه می دارد عموما بالاترین بخش در یک باکس مطلب تگ Header آن می باشد که در آن معمولا تگ H1 قرار دارد.(برای دیدن این آموزش کلیک نمایید) به باکس مطلب همین وب سایت دقت کنید کافیست یک پست را باز کنید.

قسمت Header در پست های ما شامل تگ H1 و تعدادی تگ Span می باشد که تشکیل دهنده ی قسمت بالایی باکس مطلب ما می باشند. البته وجود تگ H1 در تگ Header باکس مطلب یک امر مهم است زیرا بهترین جا برای قرار دادن تگ H1 تگ Header است.

 

کلاس Content

حال که با تگ Header آشنا شده ایم می خواهیم به سراغ بخش بعدی از یک پست برویم. همه ی مقالات و پست های ما شامل اطلاعاتی هستند که باید به کاربر انتقال داده شوند. به بخشی که شامل این اطلاعات می باشد کانتنت می گویند.

برای ایجاد کلاس Content  کافیست یک تگ Div باز نموده و کلاس مورد نظر خود را در آن فراخوانی کنیم. کلاس Content شامل اطلاعاتی همچون عکس، نوشته، فیلم، موسیقی و هر اطلاعاتی که بتوان به کاربر انتقال داد می باشد. به نمونه کد زیر توجه کنید:


<div class="content"></div>

تگ footer

پایین ترین قسمت یک نوشته یا وب سایت را فوتر می گویند و آن را با تگ footer نمایش می دهند. اگر به پایین یکی از پست های وب سایت ما نگاه کنید متوجه می شوید در قسمت پایینی یک خط قرار دارد که در زیر آن از یک تگ span برای ایجاد برچسب ها استفاده شده است، این قسمت همان تگ Footer ما می باشد.

نکته: البته بعضی از افراد از این تگ ها(تگ های Header و Footer) در نوشته خود استفاده نمی کنند که ایرادی ندارد اما برای استاندارد سازی کد های خود نیاز است که استفاده کنیم.

 

خلاصه مطلب:

  1. دارد عموما بالاترین بخش در یک باکس مطلب تگ Header آن می باشد.
  2. برای ایجاد کلاس Content در باکس مطلب کافیست یک تگ Div باز نموده و کلاس مورد نظر خود را در آن فراخوانی کنیم.
  3. پایین ترین قسمت یک باکس مطلب یا وب سایت را فوتر می گویند.
  4. برای استاندارد سازی کد های خود نیاز است که از تگ های Header و Footer استفاده کنیم.

 

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

جلسه ی بیست و دوم: بخش بندی یک پست
0 0
برچسب ها: #
ابوالفضل کلهری

فعال در زمینه های ui و ux و طراحی وب سایت مسلط به زبان های نشانه گذاری HTML و CSS و همچنین در زمینه ی آموزش زبان های HTML و CSS نیز فعالیت دارم . امیدوارم با آموزش هایی که در این سایت قرار می دهم موجب پیشرفت شما عزیزان باشم.

مقالات پیشنهادی
دیدگاه شما در رابطه با این مقاله چیست!؟

ارسال دیدگاه

  • ایمیل شما هیچگاه توسط کمیابی ها فاش نمی شود.
  • لطفا از پرسش تکراری خودداری کنید.
  • برای پشتیبانی محصولات و دریافت بهترین نتیجه از بخش تیکت استفاده کنید.
  • میانگین زمان پاسخ دهی به دیدگاه ها، حدود 1 ساعت می باشد.
  • ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.