جلسه ی بیست و دوم: بخش بندی یک پست

بخش بندی یک پستعموما تمامی ما یک باکس مطلب را می شناسیم و دیده ایم شاید اما تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که چگونه باید یک باکس مطلب بسازید؟؟؟در این آموزش می خواهیم اجزای تشکیل دهنده ی یک پست را مورد بررسی قرار دهیم. ( برای دیدن آموزش Html به زبان ساده کلیک کنید )

 

تگ Header در باکس مطلب

تگ Header قسمت بالایی وب سایت را در خود نگه می دارد عموما بالاترین بخش در یک باکس مطلب تگ Header آن می باشد که در آن معمولا تگ H1 قرار دارد.(برای دیدن این آموزش کلیک نمایید) به باکس مطلب همین وب سایت دقت کنید کافیست یک پست را باز کنید.

قسمت Header در پست های ما شامل تگ H1 و تعدادی تگ Span می باشد که تشکیل دهنده ی قسمت بالایی باکس مطلب ما می باشند. البته وجود تگ H1 در تگ Header باکس مطلب یک امر مهم است زیرا بهترین جا برای قرار دادن تگ H1 تگ Header است.

 

کلاس Content

حال که با تگ Header آشنا شده ایم می خواهیم به سراغ بخش بعدی از یک پست برویم. همه ی مقالات و پست های ما شامل اطلاعاتی هستند که باید به کاربر انتقال داده شوند. به بخشی که شامل این اطلاعات می باشد کانتنت می گویند.

برای ایجاد کلاس Content  کافیست یک تگ Div باز نموده و کلاس مورد نظر خود را در آن فراخوانی کنیم. کلاس Content شامل اطلاعاتی همچون عکس، نوشته، فیلم، موسیقی و هر اطلاعاتی که بتوان به کاربر انتقال داد می باشد. به نمونه کد زیر توجه کنید:


<div class="content"></div>

تگ footer

پایین ترین قسمت یک نوشته یا وب سایت را فوتر می گویند و آن را با تگ footer نمایش می دهند. اگر به پایین یکی از پست های وب سایت ما نگاه کنید متوجه می شوید در قسمت پایینی یک خط قرار دارد که در زیر آن از یک تگ span برای ایجاد برچسب ها استفاده شده است، این قسمت همان تگ Footer ما می باشد.

نکته: البته بعضی از افراد از این تگ ها(تگ های Header و Footer) در نوشته خود استفاده نمی کنند که ایرادی ندارد اما برای استاندارد سازی کد های خود نیاز است که استفاده کنیم.

 

خلاصه مطلب:

 1. دارد عموما بالاترین بخش در یک باکس مطلب تگ Header آن می باشد.
 2. برای ایجاد کلاس Content در باکس مطلب کافیست یک تگ Div باز نموده و کلاس مورد نظر خود را در آن فراخوانی کنیم.
 3. پایین ترین قسمت یک باکس مطلب یا وب سایت را فوتر می گویند.
 4. برای استاندارد سازی کد های خود نیاز است که از تگ های Header و Footer استفاده کنیم.

 

ابوالفضل کلهری

فعال در زمینه های ui و ux و طراحی وب سایت مسلط به زبان های نشانه گذاری HTML و CSS و همچنین در زمینه ی آموزش زبان های HTML و CSS نیز فعالیت دارم . امیدوارم با آموزش هایی که در این سایت قرار می دهم موجب پیشرفت شما عزیزان باشم.

دیدگاه ها
 • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

  محبوب ترین برنامه های این ماه

  برترین مقالات این ماه

  متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد