آموزش جامع افزایش حجم آپلود در وردپرس

رفع محدودیت حجم آپلود در وردپرس

مقدمه

شاید شما هم مثل خود من بارها به مشکل محدودیت حجمی آپلود رسانه وردپرس برخورد کرده باشید. یا راه های مختلفی را تست کردید اما هیچ کدوم مفید واقع نشدن امروز می خواهیم با هم یکبار برای همیشه راه حلی برای این محدودیت پیدا کنیم. راستی باید عرض کنم من تمامی راه ها را از ساده و بهترین به سمت سخت ترین و خطرناک ترین پیش می برم:| نترسید منظورم از خطرناک ممکنه سرور بخوابه یا قالب بهم بریزه:|نه شوخی کردم فقط ممکنه یکم هاست اذیت کنه اونم توی یک روش که عرض میکنم.

۱- بهترین روش و کم خطرترین روش

در این روش تنها کاری که شما باید انجام بدید این است که به مدیریت هاستینگتون یک تیکت بزنید و بگید تا برای شما این محدودیت را از بین ببرند. به همین بیمزگی:|

 

۲- افزایش حجم اپلود به وسیله ی select php vertion هاست های cpanel

نکته: در ۹۸ درصد هاست ها این قابلیت بستس ولی یک بار چک کنید شاید برای شما باز بود:|

خوب اول وارد هاست cpanel خود می شویم بعد در قسمت software به دنبال select php vertion می گردیم و وارد آن می شویم. بعد دقیقا روبروی Current PHP version بر روی Switch To PHP Options کلیک می کنیم. سپس عبارت upload_max_filesize که روبروی آن محدودیت آپلود مارا را نوشته به مقدار مورد نیاز افزایش میدهیم. (تو این مورد بی جنبه بازی در نیارید و بیشتر از ۱۲۸ مگ وارد نکنید به هاست فشار میاد) خوب save کنیدو تمام.

 

۳- استفاده از php.ini

معمولا توی ۹۹/۹۹ درصد هیچ کسی به این فایل دسترسی نداره اما اگه شما دارید این روش هم روش خوبیه.

اول وارد پوشه ی wp-admin در هاست شوید و فایل php.ini را ویرایش کنید و کد های زیر را به انتهای آن اضافه کنید.

upload_max_filesize = 64M
 post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

خوب کار تمام است.

۴- استفاده از فایل htaccess. موجود در روت وردپرس

نکته: اگه از این فایل استفاده کردید و سایت شما ارور های ۵۰۰ یا ارور اتصال دیتابیس به هاست را داد کافیه این تکه کدی که اضافه کردید حذف کنید تا مشکل شما حل شود.

خوب در ۹۹ درصد مواقع همه به این فایل دسترسی دارن (اگه مدیر هاست گفت دسترسی دارید و شما فایل را مشاهده نکردید کافیه در Settings فایل منیجر خود تیک عبارت (Show Hidden Files (dotfiles را بزنید.)

در اخر این فایل کد های زیر را اضافه کنید.

php_value upload_max_filesize 100M
php_value post_max_size 200M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

خوب این دیگه اخرین روش بود دوستان البته قبلا یه روشی وجود داشت که یک سری کد به فایل فانکشن قالب اضافه میکردید و حجم افزایش پیدا میکرد که در نسخه های جدید وردپرس کاربردی نداره پس وقت شما نگرفتم .

لازم به ذکر است که اگه نیاز به آپلود فایل هایی با حجم زیاد دارید بهتر است از طریق ftp و یا فایل منیجر هاست اقدام به آپلود فایل کنید تا هم فشار کمتری به سرور بیاد و هم بی جهت منابع سرور برای آپلود از طریق خود وردپرس به کار گرفته نشود.

راستی هر سوالی یا مشکلی داشتید در نظرات بگید تا با کمک هم حلش کنیم.

 

محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

پیشنهاد می کنیم

دیدگاه ها
  • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

    محبوب ترین برنامه های این ماه

    برترین مقالات این ماه

    متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد