افزودن شماره صفحات به وردپرس با افزونه WP-PageNavi

افزودن شماره صفحات به وردپرس با افزونه WP-PageNavi

در وردپرس به صورت پیش‌فرض امکان صفحه بندی نوشته‌ها وجود دارد اما برای نمایش شماره صفحات امکانی به صورت پیش‌فرض وجود ندارد. شاید تا به حال از قالبی استفاده کرده باشید که بدون نصب کردن افزونه امکان اضافه کردن شماره صفحات را دارا باشد که به صورت اختصاصی برای آن نوشته شده است. در صورتی که شما از قالبی استفاده می‌کنید که این امکان را دارا نمی‌باشد و یا در حال طراحی قالب اختصاصی هستید، می‌توانید از افزونه‌ای که در این مقاله معرفی می‌شود استفاده کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین پیچیدگی این امکان را به سایت خود اضافه کنید.

افزونه WP-PageNavi

افزونه WP-PageNavi که بهترین برای اضافه کردن شماره صفحات به وردپرس می باشد، در مخزن وردپرس حدود ۸۰۰۰۰۰ نصب فعال دارد وامتیاز آن حدود ۴٫۷ می باشد. این افزونه به صورت کامل فارسی سازی شده است. لینک مخزن این افزونه در پایان این صفحه قرار داده شده است.

برای این که شماره صفحات را در جای مناسب خود قرار دهید باید از پوشه قالب خود فایل index.php را باز کنید و در مکان مناسب کد زیر را قرار دهید.

<?php wp_pagenavi(); ?>

این افزونه دارای صفحه‌ی تنظیمات نیز هست اما به دلیل این که به صورت کامل فارسی شده است و نیاز به توضیح بیشتری نمی‌باشد دوباره گویی نمی‌کنیم. هر سؤالی در مورد این افزونه داشتید می‌توانید در دیدگاه‌ها ذکر کنید تا به صورت جامع به آن بپردازیم.

نکته: همیشه هم استفاده از افزونه مناسب نمی‌باشد زیرا وقتی امکانات شما افزایش پیدا می‌کند، تعداد افزونه‌ها هم بیشتر می‌شود و این می‌تواند هم باعث افت سرعت سایت و همچنین باعث سنگین شدن و فشار به سرور شود. به زودی مقاله نمایش شماره صفحات وردپرس بودن استفاده از افزونه را نیز در سایت منتشر می‌کنیم.

ممنون از این که تا پایان این مقاله نیز همراه من بودید در صورت هرگونه ابهام یا ایراد می‌توانید در دیدگاه‌ها با بنده در ارتباط باشید.

محمد خراسانی

فعال در حوزه طراحی وب ، سئو ، ui ، ux و مدرس دوره های طراحی وب و هم اکنون مدیریت تیم کمیابی ها را بر عهده دارم.

پیشنهاد می کنیم

دیدگاه ها
  • قبل از ارسال دیدگاه خود قوانین بخش دیدگاه ها را مطالعه کنید. ارسال دیدگاه به معنی پذیرش این قوانین است. قوانین بخش دیدگاه ها

    محبوب ترین برنامه های این ماه

    برترین مقالات این ماه

    متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد